+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области
              

Соопштението е од областа: Цени

Индекс на цените на угостителските услуги, април 2020 година

вторник, 05 мај 2020


Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во април 2020 година, во споредба со март 2020 година, остана на исто ниво.

Индексот на цените на угостителските услуги во април 2020 година, во однос на истиот месец од претходната година, е зголемен за 0.6 %.

Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари - април 2020 година, во однос на истиот период од минатата година, е зголемен за 0.3 %, додека во однос на декември 2019 година  е зголемен за 0.3 %.

 

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели

Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: + 389 2 3295 666 

е-пошта: press@stat.gov.mk 

  
© Државен завод за статистика