Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Индекс на цените на угостителските услуги, април 2021 година

четврток, 06 мај 2021


Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во април 2021 година, во споредба со март 2021 година, остана на исто ниво.

Индексот на цените на угостителските услуги во април 2021 година, во однос на истиот месец од претходната година, е зголемен за 0.1 %.

Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари – април 2021 година, во однос на истиот период од минатата година, е зголемен за 0.3 %, додека во однос на декември 2020 година остана на исто ниво.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 666

е-пошта:  press@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика