Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Индекси на цените на угостителските услуги, јануари 2015

четврток, 05 февруари 2015


Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во јануари
2015 година, во споредба со декември 2014 година, остана на исто ниво. Споредено по групи на услуги,
зголемување е забележано во групата Алкохолни пијалаци за 0.1%.
Индексот на цените на угостителските услуги во јануари 2015 година, во однос на истиот месец од претходната
година, е зголемен за 0.2%.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 754

е-пошта:  zlatko.mircevski@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика