Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Индекс на цените на угостителските услуги, јули 2015 година

четврток, 06 август 2015


Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во јули
2015 година, во споредба со јуни 2015 година, остана на исто ниво.
Индексот на цените на угостителските услуги во јули 2015 година, во однос на истиот месец од претходната
година, е зголемен за 0.1%.
Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари - јули 2015 година, во однос на
истиот период од минатата година, е зголемен за 0.4%, додека во однос на декември 2014 година е зголемен
за 0.3%.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 754

е-пошта:  zlatko.mircevski@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика