Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Индекси на цените на угостителските услуги, декември 2015

вторник, 05 јануари 2016


Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во декември
2015 година, во споредба со ноември 2015 година, остана на исто ниво.
Индексот на цените на угостителските услуги во декември 2015 година, во однос на истиот месец од претходната
година, е зголемен за 0.6%.
Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари - декември 2015 година, во
однос на истиот период од претходната година, е зголемен за 0.5%, додека во однос на декември 2014 година
е зголемен за 0.4%.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 754

е-пошта:  zlatko.mircevski@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика