Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Индекси на цените на угостителските услуги, јануари 2016

петок, 05 февруари 2016


Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во јануари
2016 година, во споредба со декември 2015 година, остана на исто ниво.
Индексот на цените на угостителските услуги во јануари 2016 година, во однос на истиот месец од претходната
година, е зголемен за 0.6%.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 754

е-пошта:  zlatko.mircevski@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика