Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Индексот на цените на угостителските услуги во јули 2010 година, во споредба со јуни 2010 година, остана на исто ниво

четврток, 05 август 2010


Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во јули 2010 година, во споредба со јуни 2010 година е 100.0.

Индексот на цените на угостителските услуги во јули 2010 година, во однос на истиот месец од претходната година, е намален за 0.3%.

Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари - јули 2010 година, во однос на истиот период од минатата година, е зголемен за 0.5%, додека во однос на декември 2009 година е намален за 0.8%.

  Преземи го соопштението во целост

  
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 754

е-пошта:  zlatko.mircevski@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика