Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Цени


Индекс на цените на угостителските услуги, декември 2012 година

петок, 04 јануари 2013


Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во декември 2012 година, во споредба со ноември 2012 година, остана на исто ниво.
Индексот на цените на угостителските услуги во декември 2012 година, во однос на истиот месец од претходната година, е зголемен за 0.4%.
Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари - декември 2012 година, во однос на истиот период од претходната година, остана на исто ниво, додека во однос на декември 2011 година е зголемен за 0.3%.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 754

е-пошта:  zlatko.mircevski@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика