+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области
Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Внатрешна трговија


Индекси на прометот во секторот Трговија, февруари 2011

петок, 29 април 2011


Според претходните податоци на Државниот завод за статистика, индексот на прометот во секторот Трговија на големо и на мало и поправка на моторни возила и мотоцикли, во февруари 2011 година, во однос на февруари 2010 година, изнесува 115.

Гледано по оддели, во февруари 2011, во однос на февруари 2010, прометот бележи опаѓање во одделот Трговијата на големо и на мало со моторни возила и мотоцикли, делови и прибор и нивно одржување и поправка за 19.0%, во одделот Трговија на големо е забележан пораст за 1.2%, а пораст е забележан и во одделот Трговија на мало за 36.8%.

  Преземи го соопштението во целост

  
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 756

е-пошта:  vesna.mihajloska@stat.gov.mk 
    Соопштенија
 
 
  Последно соопштение
  Сите соопштенија


 Метаподатоци


   МАКСтат База


© Државен завод за статистика