+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области
Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Внатрешна трговија


Индекси на прометот во секторот Трговија, март 2011 година

петок, 27 мај 2011


Според претходните податоци на Државниот завод застатистика, индексот на прометот во секторот Трговија на големо и на мало и поправка на моторни возила и мотоцикли, во март 2011 година, во однос на март 2010 година, изнесува 120.3.

Гледано по оддели, во март 2011, во однос на март 2010, прометот бележи опаѓање во одделот Трговија на големо и на мало со моторни возила и мотоцикли, делови и прибор и нивно одржување и поправка за 17.8%, во одделот Трговија на големо е забележан пораст од 11.4%, а пораст од 38.5% е забележан и во одделот Трговија на мало.

  Преземи го соопштението во целост

  
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 756

е-пошта:  vesna.mihajloska@stat.gov.mk 
    Соопштенија
 
 
  Последно соопштение
  Сите соопштенија


 Метаподатоци


   МАКСтат База


© Државен завод за статистика