+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области
Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Внатрешна трговија


Индекси на прометот во секторот Трговија, декември 2011 година

среда, 29 февруари 2012


Според претходните податоци на Државниот завод за статистика, индексот на прометот во секторот
Трговија на големо и на мало и поправка на моторни возила и мотоцикли, во декември 2011 година,
во однос на декември 2010 година, изнесува 112.9.


Гледано по оддели, во декември 2011, во однос на декември 2010 , прометот бележи опаѓање во
одделот Трговија на големо и на мало со моторни возила и мотоцикли, делови и прибор и нивно
одржување и поправка за 4.8%, во одделот Трговија на големо е забележан пораст за 11.8%, а пораст
е забележан и во одделот Трговија на мало за 16.4%.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 756

е-пошта:  vesna.mihajloska@stat.gov.mk 
    Соопштенија
 
 
  Последно соопштение
  Сите соопштенија


 Метаподатоци


   МАКСтат База


© Државен завод за статистика