+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области
Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Внатрешна трговија


Индекси на прометот во секторот Трговија, февруари 2012 година

петок, 20 април 2012


Во трговијата на мало, во февруари 2012 година, во споредба со февруари 2011 година, гледано по групи и класи, пораст на прометот е забележан во групата Tрговија на мало со храна, пијалаци и тутун (номинално за 4.0%, а реално за 2.2%).


Во трговијата на мало, во февруари 2012 година, во споредба со февруари 2011 година, реално намалување на прометот е забележан во групите: Tрговија на мало, освен трговија со горива и Tрговија на мало со автомобилски горива.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 756

е-пошта:  vesna.mihajloska@stat.gov.mk 
    Соопштенија
 
 
  Последно соопштение
  Сите соопштенија


 Метаподатоци


   МАКСтат База


© Државен завод за статистика