Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Внатрешна трговија


Индекси на прометот во секторот Трговија, март 2012 година

понеделник, 14 мај 2012


Во трговијата на мало, во март 2012 година, во споредба со март 2011 година, гледано по групи и класи, индексот во групата Трговија на мало со непрехранбени продукти, освен гориво, бележи реален пораст од 0.4%.


Во трговијата на мало, во март 2012 година, во споредба со март 2011 година, реално намалување на прометот е забележано во групите: Трговија на мало со храна, пијалаци и тутун, Трговија на мало, освен трговија со горива и Трговија на мало со автомобилски горива.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 756

е-пошта:  vesna.mihajloska@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика