+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Внатрешна трговија


Индекси на прометот во секторот Трговија, април 2012 година

четврток, 14 јуни 2012


Во трговијата на мало, во април 2012 година, во споредба со април 2011 година, гледано по групи и класи, во
групата Трговија на мало со непрехранбени продукти, освен гориво, е забележан реален пораст од 4.8%, а во
групата Трговија на мало со храна , пијалаци и тутун, реалниот пораст изнесува 0.4%.
Во трговијата на мало, во април 2012 година, во споредба со април 2011 година, реално намалување на прометот е
забележано во групите Трговија на мало, освен трговија со горива и Трговија на мало со автомобилски горива.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 756

е-пошта:  vesna.mihajloska@stat.gov.mk 
    Соопштенија
 
 
  Последно соопштение
  Сите соопштенија


 Метаподатоци


   МАКСтат База


© Државен завод за статистика