+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области
Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Внатрешна трговија


Индекси на прометот во секторот Трговија, јуни 2012 година

вторник, 14 август 2012


Во трговијата на мало, во јуни 2012 година во споредба со јуни 2011 година, гледано по групи и класи, во
групата, Трговија на мало со непреханбени продукти, освен гориво, бележи реално намалување од 3,2%, а во
групата Трговија на мало со храна, пијалаци и тутун, бележи реален пораст од 2,3%.


Во трговијата на мало, во јуни 2012 година во споредба со јуни 2011 година, реално намалување на прометот е
забележан во групите: Трговија на мало, освен трговија со горива и Трговија на мало со автомобилски горива.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 756

е-пошта:  vesna.mihajloska@stat.gov.mk 
    Соопштенија
 
 
  Последно соопштение
  Сите соопштенија


 Метаподатоци


   МАКСтат База


© Државен завод за статистика