+A   |  -A
Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области
Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Внатрешна трговија


Индекси на прометот во секторот Трговија, август 2012

вторник, 16 октомври 2012


Според податоците на Државниот завод за статистика, во трговијата на мало, во август 2012 година, во споредба
со август 2011 година, гледано по групи и класи, во групата Трговија на мало со непрехранбени продукти, освен
гориво, е забележано реално намалување од 5,3%, а во групата Трговија на мало со храна, пијалаци и тутун е
забележан реален пораст од 4,5%.


Во трговијата на мало, во август 2012 година, во споредба со август 2011 година, во групата Трговија на мало,
освен трговија со горива е забележано реално намалување на прометот.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 756

е-пошта:  vesna.mihajloska@stat.gov.mk 
    Соопштенија
 
 
  Последно соопштение
  Сите соопштенија


 Метаподатоци


   МАКСтат База


© Државен завод за статистика