Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Градежништво


Бројот на станови во државна сопственост во Република Македонија на крајот на 2009 година изнесува 5 657

петок, 27 август 2010


Според податоците на Државниот завод за статистика, на крајот од 2009 година се регистрирани 5 657 станови во државна сопственост, што е за 30 станови зголемување во однос на претходната година. Вкупната површина на становите е 285 555 м2, а просечната површина изнесува 50.5 м2.
  Преземи го соопштението во целост

  
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 651

е-пошта:  natasa.cenova@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика