Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Пазар на труд


Слободни работни места, прво тримесечје 2012 година

четврток, 31 мај 2012


Државниот завод за статистика за првпат во 2012 година ја спроведува Анкетата за слободни работни места
како дел од истражувањата на пазарот на труд. Анкетата претставува примерочно истражување и има за цел
да се добијат информации за слободните работни места во претпријатијата во Република Македонија кои се
важни за следење на макроекономските движења и политики на пазарот на трудот.

Во првото тримесечје од 2012 година, стапката на слободни работни места изнесува 1.74 %.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 627

е-пошта:  elena.petreska@stat.gov.mk  jane.mirceski@stat.gov.mk
  
© Државен завод за статистика