Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Енергија


Енергија, јануари ‒ декември 2018 година - дефинитивни податоци -

понеделник, 16 ноември 2020


Според податоците на Државниот завод за статистика, најголема бруто-домашна потрошувачка на електрична енергија од 870 057 MWh година e забележана во месец декември 2018 година, додека најголема вкупна потребна енергија од 41.434 мил. nm3 на природен гас е забележана во месец февруари 2018 година.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: + 389 2 3295 666

е-пошта:  press@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика