Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Енергија


Енергија, јануари – декември 2019 година - дефинитивни податоци

понеделник, 15 ноември 2021


Според податоците на Државниот завод за статистика, најголема бруто-домашна потрошувачка на електрична енергија од 892 604 MWh и најголема вкупно потребна енергија од 37 076 мил. nm3 природен гас e забележана во месец јануари 2019 година.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 666

е-пошта:  press@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика