Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Енергија


Енергија, јануари – декември 2020 година - дефинитивни податоци

вторник, 15 ноември 2022


Според податоците на Државниот завод за статистика, најголема бруто-домашна потрошувачка на електрична
енергија од 865 418 MWh e забележана во месец јануари 2020 година, додека најголема вкупно потребна енергија
од 46 347 мил. nm3 природен гас e забележана во месец декември 2020 година.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 666

е-пошта:  press@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика