Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Енергија


Енергија, јануари-декември 2013 - дефинитивни податоци -

петок, 13 ноември 2015


Електрична енергија и природен гас, јануари- декември 2013
Според податоците на Државниот завод за статистика, најголема бруто-домашна потрошувачка на електрична
енергија од 925 921 MWh и вкупна потребна енергија од 37.232 мил.nm3 на природен гас е забележана во
декември 2013 година.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 862

е-пошта:  stojna.maneva@stat.gov.mk  gjurgica.milosevska@stat.gov.mk
  
© Државен завод за статистика