Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Енергија


Енергија, јануари - декември 2015, дефинитивни податоци

вторник, 14 ноември 2017


Според податоците на Државниот завод за статистика, најголема бруто-домашна потрошувачка на електрична
енергија од 872 350 MWh и вкупно потребна енергија од 29.719 мил. nm3 на природен гас се забележани во
месец јануари 2015 година.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: + 389 2 3295 666

е-пошта:  press@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика