Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Енергија


Енергија, јануари - декември 2016 - дефинитивни податоци -

четврток, 15 ноември 2018


Според податоците на Државниот завод за статистика најголема бруто домашна потрошувачка на електрична енергија од 842 786 MWh година и вкупна потребна енергија од 46.721 мил.nm3 на природен гас е забележана во месец декември 2016.

  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 666

е-пошта:  press@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика