Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Енергија


Енергија, јануари − декември 2017 година - дефинитивни податоци

петок, 15 ноември 2019


Според податоците на Државниот завод за статистика, најголема бруто-домашна потрошувачка на електрична енергија од 914 375 MWh година и вкупна потребна енергија од 48.571 мил. nm3 природен гас е забележана во месец  јануари  2017 година.
 


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 666

е-пошта:  press@stat.gov.mk 
  
© Државен завод за статистика