Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Енергија


Биланс на природниот гас, по месеци, 2009
- дефинитивни податоци -


среда, 29 јуни 2011


Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2009 година, во Република Македонија, вкупниот увоз на природен гас изнесува 79.763 мил.mn3

Најголема потрошувачка на природен гас во 2009 година е забележана за енергетски трансформации во износ од 53.9% и во индустријата за енергетски потреби во износ од 43.5% од вкупно потребниот природен гас. По месеци најголема потрошувачка на природен гас од 17.149 мил. mn3 е забележана во декември, а најмала потрошувачка од 3.874 мил. mn3 е забележана во април.

  Преземи го соопштението во целост

  
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 662

е-пошта:  gjurgica.milosevska@stat.gov.mk   stojna.maneva@stat.gov.mk
  
© Државен завод за статистика