Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Енергија


Биланс на природниот гас, по месеци, 2010 - претходни податоци –

среда, 30 ноември 2011


Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2010 година, во Република Македонија, вкупниот увоз на природен гас изнесуваше 118.397 мил. mn3.
Најголема потрошувачка на природен гас во 2010 година, во износ од 68.1%, е забележана за енергетски трансформации и во индустријата за енергетски потреби во износ од 30.2% од вкупно потребниот природен гас.
По месеци, најголема потрошувачка на природен гас од 20.686 мил.mn3 е забележана во декември, а најмала потрошувачка од 4.058 мил.mn3 е забележана во август 2010 година.

  Преземи го соопштението во целост

  
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 662

е-пошта:  gjurgica.milosevska@stat.gov.mk  stojna.maneva@stat.gov.mk
  
© Државен завод за статистика