Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              


Соопштението е од областа: Енергија


Биланс на природниот гас, по месеци, 2011 - претходни податоци -

четврток, 22 ноември 2012


Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2011 година, во Република Македонија, вкупниот
увоз на природен гас изнесува 136.671 мил.mn3.

Најголема потрошувачка на природен гас во 2011 година е забележана за енергетски трансформации во износ
од 60.1% и во индустријата за енергетски потреби во износ од 37.3 % од вкупно потребниот природен гас.

По месеци, најголема потрошувачка на природен гас од 22.139 мил.mn3 е забележана во февруари, а најмала
потрошувачка од 3.838 мил.mn3  е забележана во август.


  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели
Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 662

е-пошта:  gjurgica.milosevska@stat.gov.mk  goran.spasev@stat.gov.mk
  
© Државен завод за статистика