Skip Navigation LinksНасловна Статистики по области Соопштенија по области

Веб-страницата www.stat.gov.mk користи колачиња кои се потребни за целосна функционалност на страницата. Со Вашето присуство на нашата веб-страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали прочитајте ја Политиката за колачиња.


              

Соопштението е од областа: Внатрешна трговија

Индекси на прометот во услугите, прво тримесечје 2024 година

петок, 14 јуни 2024


Според податоците на Државниот завод за статистика, прометот од продажбата на услугите во првото тримесечје од
2024 година покажува зголемување во однос на првото тримесечје од 2023 година за 0.5 %.
Во првото тримесечје од 2024 година, во однос на истото тримесечје од 2023 година, најголемо зголемување од
17.0 % има во одделот Канцелариско-административни и помошни дејности и деловно-помошни дејности.
  Преземи го соопштението во целост

  Преземи табели

Податоците во објавеното соопштение се бесплатни. При користење, ве молиме наведете го изворот.

За подетални информации јавете на:

контакт тел: +389 2 3295 666 

е-пошта: press@stat.gov.mk 

  
© Државен завод за статистика